Pár slov vedení Domova Seniorů v Říčanech

Image

Statutární zástupce DS KV, Jakub Erben:

"Dopřát důstojné stáří lidem s Alzheimerovou chorobou považuji jakožto člověk s přímou vazbou na karlovarský region za své poslání. Vybudovali jsme Domov Seniorů v Říčanech u Prahy s vysoce kvalifikovanou odbornou péčí. Po více než 3 letech provozu jsem se rozhodl, ze podpořím starost o seniory také ve městě, ve kterém strávili podzim života také mí rodinní příslušníci."

Image

Ředitel Domova Seniorů v Říčanech u Prahy, Ing. Pavel Kyzlink:

"Jsem potěšen, že bohaté zkušenosti, které jsme během posledních let získali provozováním DS se speciální péčí v Říčanech, zúročíme i v nově vznikajícím Domově Seniorů v Karlových Varech"

Image

Vrchní sestra a vedoucí přímé péče v Domově Seniorů v Říčanech u Prahy, Petra Kubaričová:

"Chceme také do nově vznikajícího Domova Seniorů v Karlových Varech přenést tyto hlavní prvky naší péče - kvalifikovaný personál, registrované zdravotní sestry s bohatými zkušenostmi ze zdravotnických a sociálních zařízení, pečovatelé, jejichž empatie a vlídný rodinný přístup ke klientům rovněž vytvoří harmonickou atmosféru celého domova."

Image

Vedoucí sociální péče Domova seniorů Říčany, Bc. Soňa Slepičková:

"Každý z nás jednou zestárne a bude potřebovat, aby se o něho někdo postaral. Jsem ráda, že jsem součástí profesionálního týmu, který zajišťuje komplexní služby seniorům a pomáhá rodinám, v situacích, kdy již nejsou schopny zvládnout každodenní péči o své blízké v přirozeném, domácím prostředí. Individuálním přístupem ke každému klientovi se snažíme podpořit jeho soběstačnost a umožnit mu aktivní život. První kontakt sociálních pracovnic s klientem a jeho rodinou je velmi důležitým momentem zvládnutí vstupu do nového prostředí. Dbáme na to, aby klientovi u nás v domově byla poskytována nejen profesionální zdravotní a pečovatelská péče, ale také, aby se senior v prostředí domova, kde vládne hřejivá atmosféra, cítil dobře a měl důstojné podmínky pro život. K tomu, aby adaptace byla pro klienta co nejsnazší, přispívá tým aktivizačních pracovnic, které jsou v každodenním kontaktu se seniory a připravují pro ně zajímavé programy. Všechny tyto aspekty mají pozitivní vliv na psychiku a náladu našich klientů. Profesionální komunikace, vstřícnost, empatie, týmová spolupráce, to jsou moje životní kréda. Dělám ráda věci, které dobře fungují a mají význam.“